تعبیر خواب کامل مار

خواب دیدن مار به این معنی است که تغییر و تحولاتی در زندگی‌تان در جریان است. دارید سخت تلاش می‌کنید، یا سخت در فکر هستید که تغییری اساسی بوجود بیارید اما احساس عدم امنیت دارید، به هزار و یک‌دلیل مثل اینکه نمی‌دونید چه خواهدشد یا چقدر موفق خواهیدشد،‌ در نتیجه و بعنوان مثال نمی‌دونید چقدر به امنیت مالی یا احساسی یا امنیت در روابط شخصی می رسید،‌نمی‌دونید که چقدر در کارها موفق می‌شید.

نکاتی که اینجا خوندم چیزهایی یه که از ذهن خیلی آدم ها گذشته و می‌گذره مخصوصا در دوران کرونا، با توجه به آمارهای معتبر اینترنتی، بیشترین خوابی که ایرانی‌ها دنبال تعبیر کردنش بودن توی اینترنت، خواب ماره که با چیزایی که اینجا خوندم می‌بینم که طبیعی‌یه توی این شرایطی که همه دارند سعی میکنند زندگی و مسائل مالی شون رو بهتر کنند و یا دارن تلاش‌می‌کنن یا میخوان تلاش‌کنن و نمی‌تونن طوری که لازم دارن سطح زندگی‌شون رو بالا ببرن و به امنیت و آرامش فکر برسن.

از طرف دیگه دیدن مار توی خواب به معنی خطر و خیانت و کارهای بد در اطرافیان و کسانیه که من رو می‌شناسن، که اینم خیلی عجیب نیست توی دوران کرونا مخصوصا، چون وقتی همه دارن سعی میکنن به امنیت بالاتری توی مسائل مالی و جانی برسن، ممکنه تصمیمات اشتباه و کارهای بد بیشتری از آدم‌ها سر بزنه.

با توجه به چیزایی که اینجا و در صفحه تعبیر خواب مار خوندم، می‌بینم طبیعی‌یه که این‌همه آدم توی اینترنت دنبال تعبیر خواب مار هستن.

بعنوان یک ایرانی مار سمبل مثبتی نیست در فرهنگ‌کشورم بنایراین یکی از معانی مار در خواب، خیانت است، خیانت در امانت یا خیانت به مال و اموال یا کلاهبرداری و دروغگویی. خیانت می‌تواند به خودم باشد یا به کسی که به من اعتماددارد، دیدن مار در خواب یعنی در اطراف‌من در آدم‌هایی که باهاشون سروکار دارد، این امکان هست، پس باید بررسی‌کنم و مراقب‌باشم.

تعبیر خواب مار یک‌معنی دیگرش این است که کسی در زندگی من هست که می‌تواند برایم زحمت درست‌کند. مخصوصا اگر مجردم و روابطی توی زندگی‌ام دارم که کامل بسته نشدن و آدم هایی توی زندگی‌ام هستن که دورادور میدونم دربارم کنجکاو هستن. اینجا و توی این شرایط خواب مار یعنی آدمی که میتونه زحمت و آزار و اذیت ایجادکنه، پس باید مراقب آدم‌هایی که توی زندگیم می‌ّینم باشم، مخصوصا کسانی که می‌دونم قبلا برای من یا دیگران زحمت دست‌کردن و آسیب زدن.

اما اگر کسی نیستم که نسبت به مار حساسیت خاصی داشته‌باشم، این هم می‌تواند باشد که اگر خواب مار دیدم، یعنی نغییر و تحولات بزرگی در دنیای من دارد رخ می‌دهد، مار در خواب یعنی آگاهیِ من تولد دوباره‌داشته، اگر مار بزرگ در خواب‌دیده‌باشم یعنی دانش و آگاهی‌من به بلوغ رسیده، اگر مارکوچک در خواب دیده‌باشم، یعنی اطلاعات و آگاهی‌های نازه و اندکی به‌دست آورده‌ام. از دیدگاه منفی دیدن مار در خواب یعنی اینکه در اطراف‌من  در زندگی‌ام، بدخواهی و خیانت و بدگویی وجوددارد که این می‌تواند هم در دایره دوست و آشنا و هم در دایره آدم‌هایی باشد که در کسب‌وکار با من سروکار دارند.

این تغییر و تحولات میتوانند مثبت و منفی باشند، باید نگاهی به وضع و اوضاعم بیندازم ببینم این تغییرات چطوری هستند؟ مار در خواب هم نشانه تغییراتِ خوب است هم نشانه تغییرات بد. تغییرات خوب مثل تحول و رشد و تولد دوباره و تغییرات بد یعنی افکار مسموم، ترس و نگرانی.

نکات مهم که برای فهمیدنِ موضوع و تعبیر کامل خوابم باید چک کنم:

چیزی که از خوابم یادم مونده، چه ارتباطی داره با نکاتی که درباره تعبیر خواب مار خوندم؟

بعد از اینکه از خواب بیدار شدم احساس بدی‌داشتم یا احساس‌خوبی داشتم؟

به چه کسی یا به چه کسانی فکرمی‌کردم؟ یاد چه کسی افتادم؟ ایا احساس ترس و ناامنی کردم؟ خاطره آزار و اذیت و آسیب از چیزی یا کسی یادم افتاد؟

آیا یاد کسانی افتادم که توی روابط روزمره پیش‌شون احتیاط می‌کنم یا مراقبم بهم آسیب‌نزنن؟

در طی روز چه آهنگ یا شعر یا جمله و خبری ذهنم را مشغول‌کرد؟ چه بخشی از شعر یا چه خبری از چیزهایی که در تلویزیون دیدم یا شنیدم و یادم مونده؟ آیا جمله یا شعری شنیدم که بارها تکرارش کرده باشم؟ آیا اون جمله یا شعر یا خبر، ربطی به چیزهایی که در این صفحه خوندم، داره؟

تحلیل رویا درمانی درباره تعبیر خواب مار: با توجه به تمام این نکات، من به شفا نیاز دارم، این‌همه ناامنی‌، افکار و احساسات منفی که شب و روز تحمل می‌کنم، فضای ذهنی من رو پر از چیزهایی کرده که راحتم نمی‌گذارن و باعث‌شدن نتونم از زندگی و زنده بودنم لذت ببرم، شاید بهتره کمی به معنویتِ زندگی بیشتر توجه‌کنم و به این فکرکنم که تمام این ماجراهایی که داره توی دنیا و در اطرافم اتفاق می‌افته، فهمیدن شون و مدیریت‌شون، منو آدم بهتر و کاملتری می‌کنه. باید سعی کنم توی این دوران به کسانی کمک‌کنم که مثل من این‌ها رو نخوندن و مثل من نمی‌دونن که دارن توی ناامنی و افکار ناسالم زندگی می‌کنن، هرچیزی که آدم میخواد توی زندگی بدست بیاره یه راهی داره، راه و قانون شم اینه:‌ من توی زندگی چیزایی رو بدست میارم که قبلا به زندگی داده ّاشم، بنابراین اگر آسایش و آرامش و رفاه‌بیشتر نیازدارم باید سعی‌کنم هر کمکی میتونم به کسایی بکنم که موقعیت شون از من ضعیف‌تره توی این چیزا.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *